13.8 C
Brno
Pátek, 24 března, 2023
- Reklama -časopis
DomůRady a NávodyMicrosoft představil nový Windows 11

Microsoft představil nový Windows 11

Podpora Windows 10 skončí v roce 2025.

Microsoft ve čtvrtek podvečer představil nejnovější verzi svého operačního systému – Windows 11. Oznámení si můžete ze záznamu na webu Microsoft.

Nový operační systém by měl být pro širokou veřejnost dostupný do konce roku.

Windows
Windows používají lidé již 35 let.
Současné verzi Windows 10 skončí podpora v říjnu 2025.
Jednou z designových změn, které si uživatelé všimnou jako první, je přesun startu do středu hlavní lišty na spodku obrazovky. Vývojáři chtěli, aby byl systém mnohem rychlejší než jeho předchůdci.

Při rychlosti produktový manažer Microsoftu Panos Panay narážel zejména na aktualizace systému. Měly by být o čtyřicet procent rychlejší.

Ve Windows 11 budou mít uživatelé více nástrojů pro usnadnění používání. Budou si moct například vytvořit rozličné Plochy pro práci, školu či hraní. Systém také usnadní rozmístění více oken na jednu obrazovku.

Ze čtvrteční prezentace je zřejmé, že Microsoft utlačí Skype do pozadí a své úsilí zaměří na Microsoft Teams, který bude zabudován ve Windows 11.

Hráčům Microsoft slibuje v novém operačním systému lepší grafiku. Hry by se také měly rychleji načítat, samozřejmě pokud bude mít uživatel dostatečně výkonný počítač.

Grafiku ve Windows 11 má vylepšit Auto HDR. (zdroj: Microsoft)
Windows 11 bude mít také nový Microsoft Store. Měly by v něm být v nabídce i Android aplikace. To znamená, že na počítači si člověk bude moci spustit například TikTok.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek