13.8 C
Brno
Pátek, 24 března, 2023
- Reklama -časopis
DomůSportJe skvělé být zpátky, reaguje Djokovič po návratu do Austrálie

Je skvělé být zpátky, reaguje Djokovič po návratu do Austrálie

Srb bude bojovat o jubilejní desátý titul na Australian Open.

Srbský tenista Novak Djokovič zopakoval svá předchozí vyjádření, že nemá těžké srdce na Austrálii. Držitel 21 grandslamových titulů se vrátil na australskou půdu téměř rok poté, co byl deportován ze země.

Příští týden se představí na turnaji ATP v Adelaide, které bude součást přípravy na Australian Open. „Austrálie je země, ve které jsem ve své kariéře zaznamenal obrovský úspěch, zejména v Melbourne.

V lednu byl ze země deportován, Djokovič věří v důstojné přijetí
Udělám vše pro to, abych hrál dobrý tenis a přinesl publiku správné emoce a pocity,“ řekl podle AP Djokovič, který triumfoval na Australian Open rekordních devětkrát.

Srb se vrátil se ik událostem před téměř 12 měsíců: „Nebylo to snadné pro mě, moji rodinu, tým a nikoho, kdo je mi blízký. Nedá se na to zapomenout a zůstane to ve mně do konce života. Zároveň to však je pro mě cenná životní zkušenost, ale musím jít dál.“

Djokovič v lednu prohrál soudní spor o svůj očkovací status. Austrálie však od té doby zrušila požadavek, aby se návštěvníci země museli prokazovat očkováním proti koronaviru. Australská vláda v listopadu potvrdila, že neočkovaný Srb už nemá zákaz a dostal víza, která mu umožňují hrát na úvodním grandslamu roku.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek