13.8 C
Brno
Pátek, 24 března, 2023
- Reklama -časopis
DomůPro mužeJak si stáhnout fotky z Google Fotky zpět do telefonu či počítače

Jak si stáhnout fotky z Google Fotky zpět do telefonu či počítače

Jak stáhnout fotky z Google Fotky do mobilu
Chcete-li si fotografie ze služby Google Fotky stáhnout zpět do telefonu, musíte mít aplikaci Fotky Google.

Potom si můžete konkrétní fotky uložit do telefonu podle jednoduchého návodu:

  1. Otevřete aplikaci Fotky Google a vyberte konkrétní fotku. Více fotografií můžete zvolit, pokud na jednom záběru déle podržíte prst. V levém horním rohu záběrů se pak ukáže prázdný kroužek a fotku zvolíte jeho zaznačením modře.
  2. Pokud stahujete jeden záběr, klikněte na tři tečky vpravo nahoře. Vyberte možnost Stáhnout. Ta se ukazuje se pouze u fotografií, které nemáte v telefonu uloženy. Nestane se tak, že si nějakou fotku do zařízení stáhnete dvakrát.
  3. Pokud vyberete více fotografií z Fotky Google najednou, klikněte na možnost sdílet (piktogram čtverečku, ze kterého vychází šipka) a vyberte možnost Uložit obrázky.

Jak stáhnout fotky z Fotky Google do počítače
Pro stahování do počítače nepotřebujete žádnou aplikaci. Stačí, když navštívíte adresu photos.google.com. Pokud jste přihlášeni ve vašem Google účtu, automaticky se vám ukáží všechny vaše zálohované fotografie a videa.

Fotografie z Google Fotky určitě nestahujte tak, že na ně kliknete pravým tlačítkem a zvolíte možnost Uložit obrázek jako. Takto by se vám stáhly jen malé verze záběrů s nízkým rozlišením.

V původní kvalitě stahujete z Fotky Google do počítače obdobně jako do telefonu:

  1. Klepněte na konkrétní fotografii. Případně vyberte více snímků zaškrtnutím kroužku v jejich levém horním rohu. Více fotografií najednou můžete vybrat, pokud dýmku zakliknete při konkrétním datu. Vybrat můžete i celá alba (více v kroku 3.)
  2. Jak stáhnout fotky z Google Fotky do počítače. (zdroj: reprofoto)
    Když máte vybrané fotografie, v pravém horním rohu klikněte na tři tečky a zvolte možnost Stáhnout. Ke stažení ze služby Fotky Google můžete v tomto kroku využít také klávesovou zkratku Shift+d.
  3. Jak stáhnout z Google Fotky do počítače. (zdroj: reprofoto)
    Rovněž můžete stahovat z Fotky Google i celá alba, pokud do nich máte fotky roztříděné. Jednotlivá alba naleznete v levém menu. Otevřete album a klikněte vpravo nahoře na tři tečky a zvolte Stáhnout vše nebo stiskněte Shift+d.

Jak stáhnout všechny fotky a videa z Fotky Google
Google nabízí svým uživatelům možnost stáhnout si data z vlastního Google účtu včetně fotek, emailů či dokumentů.

Takto si můžete pohodlně stáhnout všechna videa a fotky z vaší služby Google Fotky:

Otevřete webovou stránku určenou pro stahování dat z Google – Takeout Google. Pokud máte účet nastaven v češtině, nástroj bude česky, čili jeho používání není náročné.
Vyberte všechna data, která chcete stáhnout. V tomto případě se zaměříme pouze na stažení dat ze služby Google Fotky – modrý čtvereček nechte zaškrtnutý pouze při jejím názvu.
Google automaticky zvolí ke stažení všechna vaše alba, ale seznam můžete snadno upravit kliknutím na možnost Jsou zahrnuta všechna fotoalba.

Krok 1 až 3: Jak stáhnout všechny fotky/data z Google.
Pokud jste s výběrem spokojeni dolů na stránce stiskněte modré tlačítko s nápisem Další krok.
Vyberte způsob doručení dat ke stažení. Balíček fotek a videí bude Google připravovat déle o jeho dostupnosti vás upozorní přes email. V něm vám může zaslat přímo odkaz ke stažení dat, případně je automaticky přidá na váš Google Disk či do Dropboxu (Viz náš přehled cloudových služeb).

Krok 5: Všechny fotky z Google Foky si můžete dát zaslat na email jako odkaz ke stažení.
Dále si vyberte, zda chcete data stáhnout jednorázově nebo je bude Google stahovat každé dva měsíce během jednoho roku.
Zvolit si můžete také typ staženého souboru. Pokud máte Windows, raději nechte zvolený soubor typu .zip. Nakonec si vyberte maximální velikost jedné části stažených dat. Pokud vyberete dva gigabajty a vaše fotky a videa tento limit přesáhnou, Google vytvoří více balíků do velikosti dvou gigabajtů.

Krok 6 až 7: Vyberte formát a velikost exportovaných souborů z Google Fotky.
Na konci stiskněte modré tlačítko Vytvořit export. Vytvoření balíku může v závislosti na velikosti stahovaných dat zabrat několik hodin až dní.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek