13.8 C
Brno
Pátek, 24 března, 2023
- Reklama -časopis
DomůPro mužeReal Madrid předložil důkazy, jeho útočník byl opět terčem rasismu

Real Madrid předložil důkazy, jeho útočník byl opět terčem rasismu

Vedení La Ligy podalo oficiální žalobu.

Vedení nejvyšší španělské fotbalové soutěže v úterý podalo podnět k soudu vůči fanouškům klubu Real Valladolid CF za údajné rasistické chování vůči brazilskému útočníkovi Viníciusu Juniorovi z Realu Madrid.

Zástupci La Ligy k žalobě přiložili i audiovizuální záznamy jako důkazy nenávistných trestných činů. Zástupci soutěže také požádali Španělskou fotbalovou federace (RFEF), aby zvážila případné tresty.

Uvedeného se měli fanoušci 15. klubu tabulky dopustit v minulém týdnovém souboji proti Realu Madrid, ve kterém „bílý balet“ triumfoval na půdě soupeře 2:0.

Vinícius Junior po zmíněném zápase vyjádřil znechucení z rasistických urážek, které zažívá na stadionech účastníků La Ligy. Řekl také, že vedení soutěže v otázkách rasismu nepodniká žádné významné kroky.

Když scházel z trávníku, téměř ho trefil předmět, který hodili domácí příznivci z tribuny. Na sociálních sítích se objevilo několik videí od fanoušků, na kterých je slyšet urážky na adresu dvaadvacetiletého brazilského legionáře.

Hvězda Realu čelila útokům rasistů. La Liga nic nedělá, stěžuje si Brazilec
I tato videa pravděpodobně vedení La Ligy připojilo ke zmíněné žalobě.

Loni v září před stadionem Atlética Madrid fanoušci skandovali na adresu Brazilce, že je opice. Případem se zabýval soud, ten však případ uzavřel bez verdiktu pro nedostatek důkazů.

„Rasisté stále mohou chodit na stadiony, zblízka sledovat nejlepší klub na světě a La Liga nadále nic nedělá… Budu mít však nadále vztyčenou hlavu při mých úspěších a vítězstvích Realu Madrid,“ uvedl Vinícius.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek