13.8 C
Brno
Pátek, 24 března, 2023
- Reklama -časopis
DomůSportRonalda byl představen v novém klubu. Chci překonat rekordy, říká

Ronalda byl představen v novém klubu. Chci překonat rekordy, říká

Hvězdný Portugalec se stal hráčem Al-Nassr.

Portugalského fotbalistu Cristiana Ronalda v úterý oficiálně představili v saúdskoarabském klubu Al-Nassr.

Pětinásobný držitel Zlatého míče přiznal, že odmítl několik jiných nabídek z celého světa a má motivaci překonat rekordy iv Saúdské Arábii

Ronaldo přiletěl na mezinárodní letiště krále Chálida v Rijádu v pondělí večer, kde ho přivítali fanoušci. V úterý se podrobil lékařským testům.

„Jsem jedinečný hráč. Je skvělé sem přijít, v Evropě jsem překonal všechny rekordy a chci jich několik překonat iv Saúdské Arábii,“ řekl Ronaldo.

Pro sedmatřicetiletého útočníka půjde o první působení mimo evropský kontinent. Arabský klub Ronalda představil fanouškům na stadionu Mrsool Park v Rijádu s kapacitou 25 000 diváků, který se stane jeho novým domovem.

Nová dva a půl letá smlouva má obsahovat plat 200 milionů dolarů (211 milionů eur) s bonusy, což z něj činí nejlépe placeného fotbalistu v historii.

„Jsem velmi hrdý na to, že jsem učinil toto velké rozhodnutí v mém životě. V Evropě moje práce skončila. Vyhrál jsem všechno a hrál jsem za nejvýznamnější kluby. Toto je nová výzva,“ uvedl Portugalčan na tiskové konferenci.

Co obsahuje smlouva Cristiana Ronalda? Jedna klauzule mu umožní útěk za snem
„Snažilo se mě získat spoustu klubů z celého světa. Dal jsem slovo Al-Nassr, protože chci dát této zemi a fotbalu odlišnou vizi,“ řekl rekordér v počtu startů i gólů za portugalský národní tým.

Bombastický přestup může více zaměřit pozornost na saúdský fotbal před potenciální kandidaturou na uspořádání MS v roce 2030.

Nejbližší zápas odehraje Al-Nassr už ve čtvrtek 5. ledna na domácím hřišti proti Al Ta’ee. Zatím však není zřejmé, zda Ronaldo zažije debut v dresu lídra saúdské nejvyšší soutěže tak brzy po zpečetění svého přestupu.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek